Gulyás Gergely Kollár Kinga botrányos kijelentéseiről: Ez Magyar Péterék őszödi beszéde

A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a haza nem lehet ellenzékben, de a hazaárulók igen.

A Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásából az derül ki, csaknem 5 millió választó elutasítja, ha magyar képviselők pártpolitikai célból kiállnak a magyar EU-források megvonása mellett.
A magyar választók csaknem kétharmada helytelennek tartja, ha egy magyar politikus pártpolitikai érdektől vezérelve a Magyarországnak járó EU-források felfüggesztését támogatja – derül ki a Nézőpont Intézet legfrissebb közvélemény-kutatásából.
Az elmúlt héten látott napvilágot Kollár Kinga, a Tisza Párt európai parlamenti képviselőjének nyilatkozata, miszerint a Magyarországnak járó uniós források visszatartása a magyarok romló életszínvonalát eredményezte, ez pedig az ellenzék esélyeit erősíti a 2026-os választásokra. Az eset nagy felháborodást keltett és tiltakozásokat váltott ki, miközben Magyar Péter és pártja védelmébe vette a képviselőnőt és kijelentéseit.
Ezt is ajánljuk a témában
A Miniszterelnökséget vezető miniszter szerint a haza nem lehet ellenzékben, de a hazaárulók igen.
Ezt is ajánljuk a témában
A Tisza Párt elnöke elárulta: ő mindössze „egy kicsit másként fogalmazott volna”.
Ezt is ajánljuk a témában
A magyaroknak jogosan járó pénzt elveszik, visszatartják, hogy tönkretegyék az országot a saját politikai céljaik érdekében.
A Nézőpont Intézet közvélemény-kutatásban vizsgálta, hogy a választók miként ítélik meg, ha egy magyar politikus, pártpolitikai érdekből támogatja a Magyarországnak járó EU-pénzek felfüggesztését.
A kutatás világos eredménye, hogy a teljes felnőtt magyar népesség közel kétharmada (64 százalék) ellenzi az ilyen cselekedetet és kevesebb, mint negyede (24 százalék) tartja helyesnek. Mindez azt jelenti, hogy közel 5 millió választó egyértelmű elutasításába ütközik, ha magyar képviselők pártpolitikai céljukat követve kiállnak a magyar EU-források megvonása mellett.
Ezt is ajánljuk a témában
Napok óta forrong a közélet a politikus brüsszeli megnyilvánulása miatt.
A Nézőpont Intézet kutatása 2025. április 14-én, 500 fő telefonos megkérdezésével készült. A minta reprezentatív a 18 évesnél idősebb lakosságra nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. 500 fős mintanagyság és 95 százalékos megbízhatósági szint esetén a mintavételi hiba ± 4,5 százalék.
Jól halad az aláírásgyűjtés
Szűcs Gábor, a Nemzeti Ellenállás Mozgalom (NEM) alapító tagja a Magyar Nemzetnek azt mondta, jól halad az általuk indított petíció Kollár Kinga lemondásáért, egyetlen nap alatt 25 ezren töltötték ki.
Ezt is ajánljuk a témában
A Nemzeti Ellenállás Mozgalom azt követeli, hogy tűnjenek el a magyar közéletből azok, akik hazánk ellen szövetkeznek.
Szűcs kijelentette, várják a további aláírókat is, csatlakozzanak hozzájuk minél többen, akik úgy gondolják, a Tisza Párt EP-képviselőjének le kell mondania mandátumáról. Szerinte a közvetett demokráciák alapelve, hogy a nép a hatalmat a választott képviselői útján kivételesen, közvetlenül gyakorolja. A közvetett hatalomgyakorlás szerint a megválasztott képviselőknek a népakaratot kell képviselniük valamilyen plénum előtt.
„Aki azt mondja, hogy a jogállamisági jelentés azért hatásos és jó, mert rontják a magyarok életszínvonalát és ebből nekik politikai hasznuk van, az egészen biztosan nem a magyarokat képviseli. Innentől pedig nincs helye a közéletben”– tette hozzá.
Nyitóképünk: Mandiner-grafika